top of page

KOŠNovice 11.3.-17.3.2024: Cilj dosežen, kljub porazu z »vijoličastimi«

Članska ekipa je na povratni tekmi z Mariborom izgubila (71:40) in ni uspela ubraniti prednosti s prve tekme. »Fantje so sicer dali vse od sebe, vendar so ob katastrofalnem »šuterskem« dnevu izkušeni igralci Maribora to s pridom izkoristili.« je tekmo komentiral trener Troha. Ne glede na to pa je mlada članska ekipa cilj letošnje sezone dosega – to je obstanek v 3. SKL. S tem je tudi zaključila letošnje tekmovanje. Fantom in trenerjem čestitamo za pokazano igro in borbenost, naslednja sezona pa bo priložnost za kaljenje ekipe in nove dosežke.

Ekipa U20 je igrala s Krškim in dosegla visoko zmago (114:35). Trener Rojko, ki je igralce spremljal na tokratni tekmi, je zapisal: »Ekipa je z resnim pristopom v obrambi že v prvi četrtini razblinila vse dvome o zmagovalcu. Razlika je naraščala skozi celotno srečanje, tako da smo lahko igralcem enakovredno razdelili minutažo.«

»Tekmo smo začeli silovito in povedli že za 30 točk, nakar je sledil manjši padec, ki pa ni ogrozil zmage.« je tekmo U18 z Branikom, ki se je končala s 106:85 komentiral trener Troha.

Ekipa U16  črni je odigrala dve tekmi. Proti Mariboru so zabeležili zmago (78:66), proti Jančam pa poraz (69:75). Ekipa se počasi že pripravlja na kvalifikacije za zaključni turnir.

Po tekmi in zmagi (95:73) oranžnih U16 je trener Sajovic napisal: »Najprej čestitke fantom za zmago proti do sedaj še neporaženem Tolminu. Zelo sem zadovoljen z prikazano igro v prvi četrtini, predvsem pa z igro v zadnji četrtini. Sicer so bile med samo tekmo tudi črne minute, ki pa na koncu niso vplivale na končni rezultat.«

Tekma proti Ježici s končnim rezultatom 84:56 v korist naše ekipe vseeno ni bila tako lahka, je mnenja trener Troha in dodaja: »Domačini so se borili, kar je tudi od nas zahtevalo resen pristop.«

Pretekli teden sta tekmovali tudi obe ekipi U12. Oranžni so tokrat doma odigrali le tekmo s Koprom (modri) in dogovorjenim "podaljškom", saj so Pirančani odpovedali nastop zaradi premajhnega števila igralcev.  »Čeprav žoga  pogosto ni hotela v koš, pa je s turnirja v turnir viden napredek v igri. Vsem čestitke za borbenost, posebej pa še Brini za drzno igro v napadu.« je tekmo komentiral trener Rojko. Ekipo črnih je tokrat vodil trener Blaško, ki se je pred kratkim priključil trenerski ekipi, po tekmi pa je zapisal: »Naša ekipa je odigrala turnir v Ajdovščini. Najprej smo se pomerili proti domačinom, nato še proti ekipi Krasa. Na obeh tekmah so naši igralci in igralka prikazali agresivno igro v obrambi in s hitrimi tranzicijami dosegli veliko košev. Na obeh tekmah je bil na zelo visokem nivoju tudi skok, ki nam je omogočil dve lahki zmagi.«

V tem tednu bodo ekipe odigrale šest tekem, od tega dve na domačem igrišču. V soboto, 23.3. ekipa U14, v nedeljo, 24.3. pa ekipa U16 črni. Podrobnejši razpored tekem lahko spremljate na spletni strani KD v zavihku »TEKME IN DOGODKI«. Pod posamezno najavo tekme najdete tudi povezavo do tekme in statistike na spletne strani KZS.135 views

Comments


bottom of page